ליה נירגד וחן אריאלי 

דוגרי מציעה לחברה האזרחית בישראל ארגז כלים ראשון מסוגו ליצירה שיטתית של שיתופי פעולה, איגום משאבים ורישות בין-אירגוני: שילוב ייחודי של פלטפורמה אינטרנטית הפותחת אופקים חדשים לרישות, איגום משאבים ושיתופי פעולה; ומתודולוגית הדרכה חדשנית, המעשירה ומעגנת את המידע הדיגיטלי, ומחזקת את המוטיבציה והכישורים הנחוצים לבניית שיתופי פעולה. בדרך זו שואפת דוגרי לטפח תרבות של שיתוף פעולה בחברה האזרחית על מגוון קהילותיה, ולקדם את הלכידות החברתית בישראל.

המציאות היא, שיש בארץ הרבה מאוד ארגונים ואנשים שמקדמים עתיד טוב יותר – ועדיין אנחנו רחוקים מהיעד הנכסף של חברה סולידרית. בכל הנוגע למאמציה של החברה האזרחית, הבעיה המרכזית היא פיזור בעשייה ובזבוז אנרגיה ומשאבים. מציאות זו תשתנה רק אם נפעל באופן שיטתי לקידום שיתוף פעולה, רישות בין-ארגוני ואיגום משאבים. התוצאה תהיה מכפלת כוח אדירה של העשייה הנוכחית, ותמשוך גם את התורמים המייחלים לשינוי בתרבות הפיצול השלטת.

הפלטפורמה של דוגרי מתמקדת במידע מפורט על הנכסים והצרכים של הארגונים, ומאפשרת למשתמשים בה לעדכן מידע באופן שוטף וגם להיחשף להתפתחויות בארגונים אחרים. לצד המידע על הארגונים מוצגים גם פרופילים אישיים של אנשי הצוות שלהם, על מנת לקדם רישות בין-אישי ישיר לצורך התייעצות, מענה משותף לצרכים משותפים, וכדומה. עד מרץ 2017 הפלטפורמה תהיה נגישה באופן מלא גם בערבית, ותותאם גם לשימושו של המגזר החרדי.

ההדרכה מתבססת על סדרה של ארבע סדנאות, שכל אחת מהן יכולה להתקיים גם באופן עצמאי: הראשונה מתמקדת במיצוי מעמיק של נכסים וצרכים; השנייה בקריאה יצירתית של מפת ההזדמנויות; הסדנה השלישית מוצעת לשיתופי פעולה מתהווים במטרה לאתר ולפרק מראש חסמים פוטנציאליים; והרביעית מתמקדת בגיבוש תוכנית עבודה מפורטת, המביאה בחשבון את הצרכים, המגבלות והשאיפות של כל אנשי הצוות הרלוונטיים.

ארגז הכלים של דוגרי גמיש ומותאם לתכונות ולצרכים הייחודיים של כל קבוצת ארגונים המבקשת לעבוד ביחד. בשלב הנוכחי, דוגרי מגיעה לקהל היעד שלה דרך ארגוני גג, קואליציות, קרנות ואשכולות אחרים של עמותות, כאשר כל אשכול זוכה לפלטפורמה פנימית ייעודית. באפריל 2018 המעגלים ייפתחו כולם זה לזה, ברשת משותפת שאליה יוכלו לחבור עוד ארגונים ויחידים.
"דוגרי" הוקמה על ידי ליה נירגד, מייסדת-שותפה ויו"ר "המשמר החברתי" וחן אריאלי, יו"ר של האגודה למען הלהט"ב בישראל.